Jdi na obsah Jdi na menu

Jsem opravdu zodpovědná osoba!

12. 11. 2019

Přeci nemůžu dát výpověď jen tak, no dobře, sice mě to nebaví, zato jedna podstatná esence práce je pro mě srdcovka, ale koho to dneska baví? Práce je přeci od toho, aby živila, proto ji musíme dělat. Práce není pro zábavu, že? A kdo o ní mluví jako o zábavě, tak je určitě nezodpovědný ve své funkci. Zbytečný, marný. Ale když je v ní prázdno, chybí inspirace - no to přeci přejde, tak si vezmu antidepresivum, na podzim je přeci normální mít depku, má to dnes každý, tak já si budu naříkat??!

 

No nemůžu dát výpověď, mám ženu a malé děti, hypotéku na krku. Něčím si musím vydělávat! Mám přeci zodpovědnost. V práci mě sice slyší, ale je otázka času, až nastane takový humbuk, kdy budeme všichni hluší na vzájemné potřeby a dohody. A tak mě ani nedají jinam, protože bych musel dělat školení, jo holt, to je těžký, já jsem na jiný věci úplně levej! Radši řeknu, že jsem levej, než abych věřil, že zvládnu se naučit něco víc, jít do něčeho po hlavě je vrchol nezodpovědnosti.

 

Tak jsem se zachoval/a zodpovědně. Nesmál/a se, když ostatní ano, protože mají jiný humor, než já a jsou asi jinak potřební než já. No zachoval/a jsem se správně. A nebudu otravovat zbytečnými dotazy druhé, i když by za tím mohla být inspirace a cesta z marastu a deprese, pocitu nepotřebnosti. Ale hlavně bude klid a všichni mají svátek - ode mne. Když se mi nevěří... jako dítě nebo jako puberťák jsem přeci potřeboval/a se zamilovat do dění, do tvoření. Teď si to zakážu, ať se nenechám pohltit a nepodlehnu příliš! Mám přeci rodinu - manžela/manželku a děti a hypotéku na krku. Jsem zodpovědná osoba, která vždycky je tak nohama pevně na zemi, že vždycky ví, co chce a správně koná!

 

----

ALE PROČ mě potom tlačí na hrudi a podivně tam píchá....až vyletěl/a bych z kůže!

(konám na úkor niterných přání a tužeb, to je to vězení jménem zodpovědnost, ze které si ho lidstvo udělalo)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Irena - v pravý čas

2. 2. 2020 9:43

Děkuji za tento článek. Hodně jsem pochopila. Tento týden jsem si zažila akt nedůvěry ze strany nadřízeného. Ač pracuji podle svého nejlepšího svědomí a vědomí, dal mi opět smlouvu na dobu určitou. Již potřetí. Co na tom, že mám rodinu, hypotéku.....a práci dělám samozřejmě abych uživila sebe a děti, ale mám ji ráda a vidím v ní hlubší význam? Z čeho má asi strach?

Jitka Suchanová - Ahoj

17. 11. 2019 20:31

Ahoj, já už jsem dala výpověď z úřednické "židle" a mám z toho hřejivý pocit a hodně se mi ulevilo. Na nějakou dobu přejdu do sociální pečovatelské činnosti a pak šupky dupky do předčasného důchodu. Lidi, je to radost udělat změnu