Jdi na obsah Jdi na menu

Konejte dle hlasu vlastního srdce

9. 1. 2020

Netvařte se tak, že něco nechcete, abyste zabránili tomu, že o to přijdete úplně a bude vám znemožněno to cítit, prožívat a žít ten sen.

Ze strachu, že o to přijdete přičiněním druhých stran, nedáváte najevo city, emoce, nadšení pro věc, abyste zůstali neviditelní, nečitelní a nikdo vám sen nemohl pak vzít, protože nebude vědět, na čem vám záleží. Byli jste dlouho učeni výchovou, že říct si o to, po čem toužíte, co máte rádi, tak při projevení toho přání se vynoří nejen „přátelé“ ale i někdo z rodiny a ten vám přání na truc zhatí, aby dokázal, jako výchovnou lekci, že rozhodně nebude po vašem a tím vás citově zranil. Opusťte zraňující vedlejší efekty této výchovné metody. Je již čas! Sdílejte.

Pokud totiž city spí spolu s dětským nadšením a bezprostředností příliš dlouho, pak zapomenete, jak se k takovému snu kráčí. A pak už si jen podáváte ruce s duševní prázdnotou, míjíte mlčky jeden druhého v domnění, že přeci ten sen se nikdy nesplní. Sen romantiky, sen přátelství, jaké nezklame, sen o hloubce a důvěře. Když nezkusíte probudit to, co skrýváte nejen před ostatními ale hlavně sami před sebou, abyste se nestali těmi slabými a zranitelnými, vzdáváte se vlastních tvůrčích a realizačních schopností, usekli jste sami sobě jednu z podstatných kvalit a smyslů života – schopnost změny a radostného rozhodování se!

Tak do toho! Toužíme po tom nakonec všichni – po dotyku Boha, jiskry šílenství ve smyslu pustit se lpění na jistotě, když neukážu zranitelnost, tak zraněn nebudu. Odhodlejte se k odvaze projevovat a projevovat se jeden k druhému i lehce romanticky. Takto dojde k jednomu z možných způsobů uzdravení vztahů, přestaňte počítat, kdo co komu a jak moc (dluží, promíjí, pomáhá atd.).

Toužíme po tom všichni nemuset vše tak úzkostlivě hlídat a kontrolovat. Stejně se to neuhlídá.

Buďte odhodlaní vidět v každém z vás včetně sebe nádhernou duši. Spolutvořme ve smyslu podpory a vzájemného naplnění snů tak, aby mohla nastávat harmonie.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Miroslava Frymlová - Poděkování

3. 3. 2020 9:06

Dobrý den,
sleduji Vás na Příznakách transformace a moc se mi Vaše pořady líbí, neboť´ nám všem , co nemáme takový rozhled jak vědecký tak duchovní přinášíte nové poznatky, ke kterým bychom se těžko jinak dostali.
Jste milé a laskavé a zároveň upřímné:):).
Přeji krásné dny.

Ilona T. - Děkuji

3. 2. 2020 12:26

Pěkné stránky, články, možnost projevit se, tedy díky za možnost inspirace a také za sdílení.

Ilona T. - Vysněná naplněná harmonie

3. 2. 2020 12:18

Přesně: bez kontrol bez zbytečností a komplikací a točení v kolečkách. Namísto toho vysněná harmonie, respekt pramenící z poznání, z vděčnosti, z lásky, vědomí, že vzájemně se poznáváme-učíme, obohacujeme a třeba i "citově zkrášlujeme"...zachováváme své jedinečnosti a splýváme ve společném proudu.
To nejlepší ze všech dostupných úhlů poznání, skládáme svět :-) at svůj, ci společný - pln příjemné moudré láskyplné energie, jež vše propojuje. Lze si vybírat..dělat co chci, co cítím, že ve mně podněcuje nadšení...zdravé :-)
(volit i intenzitu...zátěž, lehkost...či prostě projít vším v pohodě...snít-či bdít...užívat života, ať o něm jakkoli smýšlíme..a smýšlení své korigovat, zanechat strachů...vyčistit bordel. Vidět (být si vědom) možnost volby rozhodovat se, čím se nechat inspirovat....nebo si tak věřit(svému nitru, vyššímu já, zdroji,apod.), že vše se odvíjí jak se říká "správně, dobře"prostě v pohodě.