Jdi na obsah Jdi na menu

Konejte dle hlasu vlastního srdce

9. 1. 2020

Netvařte se tak, že něco nechcete, abyste zabránili tomu, že o to přijdete úplně a bude vám znemožněno to cítit, prožívat a žít ten sen.

Ze strachu, že o to přijdete přičiněním druhých stran, nedáváte najevo city, emoce, nadšení pro věc, abyste zůstali neviditelní, nečitelní a nikdo vám sen nemohl pak vzít, protože nebude vědět, na čem vám záleží. Byli jste dlouho učeni výchovou, že říct si o to, po čem toužíte, co máte rádi, tak při projevení toho přání se vynoří nejen „přátelé“ ale i někdo z rodiny a ten vám přání na truc zhatí, aby dokázal, jako výchovnou lekci, že rozhodně nebude po vašem a tím vás citově zranil. Opusťte zraňující vedlejší efekty této výchovné metody. Je již čas! Sdílejte.

Pokud totiž city spí spolu s dětským nadšením a bezprostředností příliš dlouho, pak zapomenete, jak se k takovému snu kráčí. A pak už si jen podáváte ruce s duševní prázdnotou, míjíte mlčky jeden druhého v domnění, že přeci ten sen se nikdy nesplní. Sen romantiky, sen přátelství, jaké nezklame, sen o hloubce a důvěře. Když nezkusíte probudit to, co skrýváte nejen před ostatními ale hlavně sami před sebou, abyste se nestali těmi slabými a zranitelnými, vzdáváte se vlastních tvůrčích a realizačních schopností, usekli jste sami sobě jednu z podstatných kvalit a smyslů života – schopnost změny a radostného rozhodování se!

Tak do toho! Toužíme po tom nakonec všichni – po dotyku Boha, jiskry šílenství ve smyslu pustit se lpění na jistotě, když neukážu zranitelnost, tak zraněn nebudu. Odhodlejte se k odvaze projevovat a projevovat se jeden k druhému i lehce romanticky. Takto dojde k jednomu z možných způsobů uzdravení vztahů, přestaňte počítat, kdo co komu a jak moc (dluží, promíjí, pomáhá atd.).

Toužíme po tom všichni nemuset vše tak úzkostlivě hlídat a kontrolovat. Stejně se to neuhlídá.

Buďte odhodlaní vidět v každém z vás včetně sebe nádhernou duši. Spolutvořme ve smyslu podpory a vzájemného naplnění snů tak, aby mohla nastávat harmonie.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář