Jdi na obsah Jdi na menu

Nedovolte, aby Vás slova rozdělovala

26. 8. 2019

Zdravím, lidé Země :-)

Na jednu stranu jsou bytosti vyšších dimenzí a jiných světů ze Světla z Vás nadšeni, na druhou stranu zklamáni. Ale ne tolik. Trochu se to dalo čekat jako odpověď na současnou smršť informací a zmatek v nich. O co se jedná? Neumíte pracovat s informacemi, tak Vám často chodí jen útržkovitá sdělení nebo po kouskách či raději vůbec žádná. Už nyní jste často v takovém šoku, kdy to rozdělí ty, jaké by to dělit nemělo. A tím myslím rozdílnost pohledu na ty informace mezi generacemi. Je jedno, zda svobodomyslnější jsou babičky a dědečkové než máma s tátou nebo naopak. Ale fakt, že neshody v rodinách dovede udělat například různorodost vnímání teorie o mimozemšťanech nebo různorodost na jejich nalaďování a reálné prožívání kontaktu, pokud k němu dojde, je smutný. (A nejen teorie o mimozemšťanech ale týká se to i veškerých témat, kde lidé pociťují rozdíly mezi sebou.)

 

Ano, jako babička mohu vnoučatům předávat vlastní zážitky a ukazovat jim například noční oblohu. Ale když se mi to vrátí od mé dcery jako výčitka, že přeci UFO neexistuje! a jestli hodlám tyhle bláboly dál do dětí hustit, že už ke mně na prázdniny nepřijedou - je to zbytečné tvoření zlé krve v rodině. Brala bych rozhodnutí dcery na to nevěřit, ale mučit ještě vnoučata - její děti zákazem prázdnin s babičkou je holý nesmysl, ještě pádnější než to, že UFO opravdu je. :-) A pak se dohadovat, kdo je teda víc pomýlený. Stejně těm vnoučatům bych povídala před spaním to alespoň jako pohádku na dobrou noc, protože je to baví, protože se cítí s těmi příběhy šťastní. Opravdu nemá smysl, natož předčasně, u dětí ukončovat fungování říše snů, fantazie, neboť to je jejich zdroj inspirace.

Když tohle rodič dítěti zablokuje tím, že to přeci neexistuje a aby mělo víc rozumu, nebo že v osmi letech už má mít rozum...tak hrozí reálně, že právě na střední škole to dítě/už student nebude vlastně vědět, co ho baví, nebude umět nacítit, co mu sedne za povolání, takže jeho studijní plán mu bude k ničemu. Už nikdy se nestane tím, čím by mohl být a byl by v tom vážně naplněný, spokojený.

 

To, že se na poli vztahů například těch vnoučat se spolužáky vznikne příležitost pro výsměch těm, kteří mají taková specifická vnímání a tvoření reality, je dáno definicí toho, co je podle většiny běžné. Jakmile přesáhnu tuhle běžnost, obvyklost, nastává potíž. Chcete si vzájemně pořád takto ubližovat? Chcete pořád být otroky slov? Odpovědět si dokážete sami.

 

A jen lidé hromadně mají schopnost přetvořit definici obvyklosti. Až začne být tematika UFO a mimozemských civilizací v rámci obvyklosti, kdy sdílením prožitků se k obvyklosti budeme přibližovat, pak se nikdo nikomu takto posmívat nebude mít potřebu, pak úzkostlivým rodičům nebude dělat problémy jejich ratolesti pouštět na prázdniny za babičkou, která jim říká dnes ty "divný věci". Taky je na místě věřit, že to babička nedělá, aby vlastní vnoučata strašila/děsila. Ale aby jim obohacovala také jejich dětský svět a ony si ho mohly užít naplno, dokud je čas. V dospělosti plném nátlaku a nedostatku času na sebe samých se zameškaná dětská léta dohání špatně.

Tohle je začátek. Pak ještě tu jsou vědomé a nevědomé volby, jak informaci zdeformovat a překroutit. I tím si škodíte. O tom zase příště.

 

Jitka (článek vzniklý z inspirace pozorováním)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář