Jdi na obsah Jdi na menu

Sucho se opět zhorší

26. 4. 2020

Je tu vir jako zkouška, lekce, kdy se máme naučit porozumět jeden druhému, najít cestu respektu, přijetí. Ale též se tím nesmíme nechat pohltit a veškerou pozornost upírat pouze tím jedním směrem.

Reálně pod stopkou výrob, nebo omezení či jistých komplikací pro spolupráci mezioborových odvětví a řemesel, nám může tahle "pauza" nadělit ještě jiné komplikace.

 

Jsem ráda, že se zprávy o zhoršujícím stavu sucha v půdě objevují i na stránkách seznamu. Jenže, jak už jsem předeslala v minulých článcích, mluvit a sdělovat je pouze část, dílčí krok, nemůžu jen nečinně čekat, že si někdo něco přečte, spoléhat se slepě, že si dostatek lidí něco zásadního uvědomí a začne konečně konat. 

 

Vždyť letos nemusíte nechat zahučet 20miliard Kč do větru a škod z bouří, doslova, jako tomu bylo v roce 2018.

Vždyť máme tady nanotechnologie a možnost zavedení filtrů do odtoku v odpadu (technické řešení se usnadní). Na cestě trubkami připojit někde rezervoár na takto základně očištěnou vodu, užitkovou/dešťovou. A pak na potřebná místa distribuovat závlahu pomocí kropících cisteren a jiných podobných zařízení.

Na to těch dvacet miliard snad stačí... návratnost se projeví ale až o generaci později. S touto investicí ale je potřeba mít trpělivost a jistou dávku skromnosti. Jako tady zřejmě nejen můj skromný nápad na to, jak nevylít vodu ze sprchování hned do stavu, kde ji nepoužiju, ale vést ji skrze zařízení jako zase jiná podoba čističky s tím, že se to ještě nenamíchá s exkrementy. Samozřejmě se počítá s ekologickou nezávadností používaných mýdel, šamponů, ale faktem je, že nejvíce spotřebujeme vody na sprchu, vanu a česká mentalita šetřit nás zavede akorát na zdražení vody. Tak radši místo úzkostného šetření to zkusme takto? Vysprchuj se na pohodu s tímto filtrem a cíleným distribuováním. Či jednoduše vodu z vany použít na zahradní zalévání, kdo má domek a zahradu (zase pokud byly k hygieně použité šetrné prostředky).

Tolik k tomu, co můžeme dělat hmotně, meditace samy o sobě jsou krásné a mohou nějaký příchod dešťů navibrovat, jenže tu máme pak extrémní projevy, neboť už jsme silně mimo rovnováhu přírody. Tak je lepší meditovat na vláhu, ale také na obnovení rovnováhy.

 

Nemusí to být složité, když zapojíme selský rozum. Abychom nepřišli o zdroje pitné vody úplně.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Petr Michalička - Reakce na vysílání Příznaků transformace

1. 6. 2020 19:34

Zdravím vás, přátelé. Včera (neděle 31.5.2020) bylo super skvělé vysílání. Přátelé, nenechte se opít rohlíkem. Shrňme to do čtyř bodů, které uvedu na pravou míru: 1) Ježíš není žádný mimozemšťan, ale úplně normální pozemšťan, tak jako každý, kdo žije na planetě Zemi; 2) "Vědkyně" Silviya by se měla (alespoň trochu) vzdělat v tom, jaké různé existují druhy mraků; 3) Duchovní marketing je přesně to ono, co Vám nabízí Příznaky transformace a celá banda okolo nich - jde jim jen o Vaše penízky; 4) Fabulace o tom, že komu se nelíbí, co Příznaky transformace předvádí, má nějaký blok z hojnosti apod., je velice vtipná. Jediný skutečný blok má ten, kdo má blok z pravdy. Tedy Ava, Ondřej, Silviya, Jaroslav a spol. Kdo chce skutečně otevřít oči (a tedy probudit se ze svého špatného snu), ať si najde na uložto.cz Příznaky transformace - pravda o aktérech. Jistě to spoustě lidem pomůže. Zdraví Vás Čistá Pravda.

Dana - šetření s vodou

27. 4. 2020 15:56

Ano, po koupání na zálivku. Byla jsem v jednom domku, kde wc mělo samostatný odtok do čističky a znovu na použití na splachování, též ostatní odpady ti lidé řešily, vyyužívali veškerou dešťovou vodu ze střech. Tenkrát před více jak 10 lety mi to přišlo dokonalé, protože v tom místě již tenkrát měli nedostakek vody.