Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality 29.9.2021

29. 9. 2021

Poznámka k 22. minutě: Nikoho nenabádám, aby mi nosil dárky do studia. Jen jsem to použila jako příklad toho, co se mi pár krát již stalo a sice, že jsem dávala slevy lidem v rámci výměnného obchodu, když jsme vyměňovali jejich produkty za moje služby.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Petr - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bez komentáře

10. 10. 2021 17:32

Vtip je v tom, že tohle v téhle temné žumpě přestalo fungovat. A pro rodiče se jejich dítě stává nepřítelem č.1 kterého je třeba zničit. Hodně o tom mluví Teal Swan. A Silva se taky vyjádřila, svým svérázným způsobem, že dnešní rodiče jsou "kanibalové".
Jak jinak nazvat někoho kdo z naprosté blbosti a zbabělosti dusí dítě pod rouškou a zabíjí tak budoucnost svoji i svého rodu ?
Dříve lidi aspoň nebyli tak dementní a uvědomovali si důležitost rodu.
Dnes jsou jen egoistické prasata které bezohledně ničí vše kolem sebe v honbě za požitky a uspokojováním svých potřeb.

Ono to má 2 aspekty. Dítě přišlo do rodiny něco vyřešit, přesněji řečeno ODZRCADLIT, ale zároveň rodiče musí spolupracovat, zvlášť když jde o těžkou rodinnou karmu tzv. "vymírajících rodů". Pokud si z dítěte udělají nepřítele č.1 tak ho spolehlivě zadupou do země. Udělají z něj akoholika nebo feťáckou trosku, případně někoho kdo do sebe sype psychofarmaka, aby vůbec přežil, byť jako turista po psychiatrických léčebnách. V kapitalizmu se k tomu přidalo ještě bezdomovectví. Znám takových případů dost.

Prostě i rodiče mají svobodnou vůli, a když se rozhodnou že "toho parchanta zničí" tak nemá nejmenší šanci cokoliv v rodině změnit.

Co se týče těch příbuzných, tak tu starší dali do školky, Prostě "šoková terapie". Důsledkem je to, že ta chudinka je v jednom kuse nemocná. Prostě ten šok zrcadlí psychosomaticky. Prostě pitomci, kteří ví vše nejlíp, a nic jim nevysvětlíš, ještě ti začnou nadávat.

Anča - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bez komentáře

9. 10. 2021 12:37

No jo, jenže o něco se snažit musíme - hlavně o to, aby se dalo dolů 5G, aby se to vyplo - buď budeme zas jen se starou pevnou linkou a nebo vyvineme něco, co neškodí přírodě.
Já nevím, jak moc jsem pokrytec, nebo ne, ale ta událost mě donutila myslet na kolektivní úrovni, musela jsem vytvářet plány, jak by šly věci řešit. A teď mi vychází, že nejlepší je zaměřit se na odstranění 5G a přijetí mimozemských civilizací.
To mi připadá smysluplnější, než zázračně měnit vakcíny na vodu atd.

Anča - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bez komentáře

9. 10. 2021 18:03

No bohužel o tom lžou úplně neuvěřitelně a taky nenávidí jakékoliv diskuze na to téma - lobby proti mluvení pravdy o elektromagnetickém smogu a mikrovlnném záření je obrovské. Doufám v posun událostí, protože na tom principu, o kterém mluvíš, to běželo doposud, bohužel však pravdivé informace nejsou mainstreamem potvrzeny a garantovány a lidi si na tohle potrpí, aby jim to řekla televize a radio, jinak je to konspirace a teorie k výsměchu...
Bohužel 5G si své oběti nevybírá a je to zbraň v prackách NWO. Dokud to budou lidi trpět, nebude to dobré, ale jakékoliv snahy o diskuzi na toto téma byly brutálně uhašeny, já sama jsem na jedné mainstreamové diskuzi taky na to téma zabrousila, tak mě odstřihli od těch debat, podle mě to nebyl oficiální ban, ale nějaké "hackerské" útoky od NWO, prostě jsem ve vyhledávači neměla odkaz na diskuzi.
Šli po tom jak slepice po flusu.

K starým lidem a dětem - je to tak, ty děti jsou nekřiklavější případ lidí, kteří jsou plně dáni do rukou svým rodičům. Pokud je vakcína takový zabiják, jak se o ní mluví, je možné, že se tím doslova vymítí celé rody, je to brutalita, zdá se ale, že podle velice spravedlivého střihu, protože doba je náročná a s nikým se moc nemazlí a je to informační válka. Uvidíme, co se skutečně bude dít.

Anča - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bez komentáře

9. 10. 2021 19:30

No, co na tohle říct. Nevím, jestli se tím pletu - nepozemský původ může znamenat ledacos. Hvězdná semínka všichni vidí ve všech svých dětech. Může to být pravda a nemusí - pokud jsou holčičky na nějaké misi, tak je potom obrovské selhání, že je jejich rodiče tak potopili - říkám, jak jsem viděla, nejsou tu žádné pardony a realita je velice krutá a ty starseeds čekají kolikrát extrémně těžké zkoušky a úkoly. V něčem jsou jak v balvnce a v něčem se s mimi realita nemaže. Pokud jsou vakcíny škodlivé, pomůžou jim mimozemské technologie, nebo pozemšťany vyvinuté technologie, v tom vidím naději. Pokud jsou vakcíny zabiják a lidstvo nevyvine snahu se setkávat na oficiální provni s mimozemskými společnostmi Galaktické federace, nevím, jak to dopadne, jestli se objeví nějaké řešení včas.
Protože nejsem věštec, ale medium, tak o tom uvažuju radši pragmaticky.

Ivana - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bez komentáře

10. 10. 2021 9:45

Někdy se hvězdná semínka rodí do takových temných rodin z důvodu přivézt je zpět ke světlu. Přeji hodně štěstí a sil ať se to podaří :)

zuzana - Re: Re: Re: bez komentáře

7. 10. 2021 1:39

ano *********

Monika - Re: Re: Re: bez komentáře

10. 10. 2021 0:43

Já poslouchám Vezuel na youtube a ona v jednom videu mluvila, že vyzvedávala nějaké krystaly (energeticky) a že to byla docela fuška, mohlo by to být ono nebo to nějak souvisí? Děkuji za odpověď :-)

zuzana - Re: bez komentáře

6. 10. 2021 0:50

ked sofistikovana civilizacia odchadza, ruralna povstava.

v dejinach na zemi rytmicky sa opakujuci jav

Petr - Re: Re: bez komentáře

6. 10. 2021 21:11

Na Zemi ovládané reptiliány je to "normální" jev, že civilizace se hroutí co 2 000 let. Na jiných planetách jim civilizace fungují kontinuálně miliony let.

Jestli vy se těšíte na žvýkání kůží v jeskyni a připadá vám to jako rurální idylka, tak mě ne.
Já tu zažil pád desítel kultur a civilizací, přičemž nejmíň 2x budování planetarní civilizace od nuly, od doby kamenné. Až je mi z toho blivno.

Tomáš - Re: Re: Re: bez komentáře

7. 10. 2021 20:52

My co jsme staré duše tak toho opravdu máme plný zuby.. Atlantida byla nádherná a jak to všechno dopadlo ,lidé telepaticky komunikovali se zvířaty , rostlinami ,kameny a Zemí. Ovšem pak reptiliani umístili vysilač na měsíc ,přesněji rušičku telepatické komunikace a lidé tuto schopnost ztratili ,bez napojení lidí na stvoření se začala šířit temnota.. I v Hyperborei to tak dopadlo navíc kosmické talíře v kterých kolonizovali zemi i všechna jejich mimozemská technologie byla ovládána telepaticky tak byla k ničemu. Rusové údajně jeden talíř vykopali ,ale nenašli motory závěr byl že se motory nachází v jiné dimenzi kde se nachází i volná energie k jejich pohonu. Pak už bylo snadné navést asteroid na kolizní dráhu se Zemí a zajistit jeho pád na bezbranou Atlantidu.. By mě vážně zajímalo kde tehdy byla ta slavná Galaktická federace v které sedí i reptiliani, myslím že osud Země a nějakého lidstva je příliš nezajímal..

Petr - Re: Re: Re: Re: bez komentáře

8. 10. 2021 13:20

Atlantida přece vyhnila zevnitř? Proto současná (západní) evropa, dědicové atlantidy, prodělává to samé šílenství jako tehdy. I tehdy byli řadoví atlanťané zmanipulovaní a zpitomělí a taky se používaly zákeřné technologie na manipulaci.
Rusko je ze stejných důvodů v pozici Hyperboreji (protože jsou dědicové hyperboreje a pozdějších jihosibořských slovanských říší, které byly vymazány z dějepisu)

Tomáš - Re: Re: Re: Re: Re: bez komentáře

8. 10. 2021 19:47

To máš pravdu Atlantida vyhnila zevnitř, ale právě proto že lidé přišli o schopnost telepatie a odpojili se tak od stvoření. Vzniklo Bálovo bratrstvo a temní porazili bratrstvo jednoty.. N o a navedenej asteroid (reptiliany GF) dílo dokonal. Jenže to nezničilo jenom Atlantidu ,vlna tcunami obkroužila Zemi snad třikrát a spláchla všechny ostatní civilizace a zase se začalo od nuly.. Archeoložka prof. Blochová o tom zajímavě hovoří. Zabývá se výzkumem na jižní Moravě kde byla předpotopní vyspělá civilizace zničena vlnou tsunami . Jejich kamenné sloupové stavby řeckého typu byly padnuty na jednu stranu při zemětřesení by padli cik-cak. Také šlo o jiné etnikum muži 2až 2,5metru ženy o něco menší ,mají vlastní pohřebiště ,dle mého názoru jde o předpotopní osidlení praslovanú-hyperborejců. Také Znojemské podzemí je divné, horní patra jsou raženy nedbale cepeliny a spodní patra mají hladké stěny ,jakoby se napojili na mnohem starší podzemí vybudované vyspělejší civilizací.

Petr - Re: Re: Re: Re: Re: Re: bez komentáře

9. 10. 2021 14:40

Před pouhými 6 000 lety někde na pomezí česka a slovenska žila zvláštní civilizace. Myslím že to nebyli ani reptiliáni, ani Slovani ani Keltové. To co je na ní zvláštní bylo, že uměla hloubit velké podzemní tulely desítky až stovky kilometrů dlouhé, které tu doposud jsou (využívány reptiliány?)

Nemáš ponětí o koho šlo?

Tomáš - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bez komentáře

9. 10. 2021 15:57

O tom teda nevím, ale vypadá to na rasu těžařů obrů do 3m, oni se zabývají těžbou nerostů hlavně na asteroidech, měsících a za Atlantanů těžili na Antarktidě bylo jim to dovoleno, pak Zemi opustili a tunely využili reptiliani a anunaci. Jarda Chvatal jmenoval dávnou vyspělou civilizaci na našem území, která vyhladila 2miliony migrujících Atlantanů a přežila jich jen hrstka dnešní Baskové. Tím si pěkně pokazili karmu a pak je stejně spláchla tsunami.. Dohledat to je celkem nemožný Jarda Chvatal už toho navykládal tolik že mě jde z toho hlava kolem.. :-)

Anča - Re: Re: Re: Re: bez komentáře

8. 10. 2021 19:56

Oni (GF) byli tehdy ve vedoucích pozicích Atlantidy, kde se snažili v lidských inkarnacích přemoci zlo a útoky podobné těm dnešním, které postihly tehdejší civilizaci. Bylo to velice podobné dnešku, ale je v tom rozdíl, protože nyní je Galaktická federace daleko víc ve zmetkovských pozicích, než za Atlantidy, kdy se tehdy vydala neohroženě a poměrně i sebejistě s velice ušlechtilým plánem velice dobře rozmyšleném na galaktické úrovni a totálně ztroskotali. Protože šli proti obrovské síle zla, což byl stále ještě živý vesmírný vir, jakési extrémně obrovské vzepřelé se vědomí vůči Stvořiteli, které napadlo náš vesmír kdysi dávno a zahnízdilo na této planetě.
GF byli ve vedoucích pozicích, ale v těch pozicích byly infiltrovány i temné eminence a ty dokázaly všechno převrátit a stočit do takové bezvýchodnosti a neschopnosti se na mentální úrovni ubránit takovým náporům, že spustili jakýsi sebedestrukční systém založený na zvuku a jeho frekvencích. Došlo k nějakému elektromagnetickému kataklizma.
Došlo k likvidaci tehdejší civilizace a začínalo se od začátku.
Galaktická federace z toho nebyla vůbec šťastná, byla to prohra, oni tehdy neměli o tom vesmírném viru ponětí. Dle všeho ho zabil až Ježíš Kristus. My máme za úkol jakoby odstranit toxiny toho viru, ozdravit pole.
Je to složité na vysvětlování - kupříkladu jsem viděla, že Galaktická federace byla nadšená, z toho, co se událo v současnosti, protože na konto toho, že šlo o vesmírný vir a jejich snahu nás z toho toxického hnusu vytáhnout a to přesahovalo galaktické možnosti, přilétla flotila vyšších dimenzí, vesmírná policie, vesmírné síly a rádci. Pro ně se stalo to samé, co pro nás z jejich strany. Všichni z toho byli nadšení a také, že se konečně všichni dozvěděli prapodivnou kosmologii tohoto vesmírného viru vůči naší planetě a příběhu lidského vývoje. Za Atlantidy nevěděli to, co teď.

A jestli jde o komunikaci s přírodou, zvířaty a rostlinami, tak mě v r. 2019 docela nehorázně sjela zvířátka telepaticky, co se tam schovávám za tím bukek s tím jointem, stejně všichni vědí, že hulím a že s tímhle nic neděláme a ať koukám zabrat. Myslela jsem si, haldy. Jenže asi ne, protože ty zvířata to vidí a chápou, je to nezajímá, že s tímhle jakoby nemůžeme nic dělat a jakoby o tom nemůžeme ani mluvit.
Zvlášť ptáci dokážou být velice sprostí a drzí, ale zase se vyznají. Létají :-) Jsou to zvláštní magické chvíle, když se tohle člověku stane. Ta zvířata tehdy šílela a opravdu na mě kladla nároky, které mi připadaly na hlavu padlé. Na druhou stranu, z dnešní zpětné perspektivy asi do mě tak hučet musela, tehdy jsem se nechtěla úplně namočit znovu do toho, co jsem znala, ten fofr, o kterém vyprávím. Ale bylo to tak.
Zvířata vnímají pole, komunikují telepaticky, nejsem si jistá, zda je opravdu telepatie jako taková nějak technicky limitovaná, to ne, spíš se dá přesměrovat a zneužít.

Tomáš - Re: Re: Re: Re: Re: bez komentáře

8. 10. 2021 22:44

Anči o vesmírném viru který by napadl Atlantany nic nevím. Já mám jiné informace jak k pádu Atlantidy došlo. První kolonizace Země člověkem byla praslověny Hyperborea a ti přiletěli v lodích technicky a duchovně mnohonásobně převyšovali reptiliany, ty pro ně nebyli žádnou hrozbou a tak je podcenili, Reptiliáni se schovali pod Zem kde si vytvořli vlastní svět (čerti z pohádek) , ale na Měsíc umístli vysilač-rušičku telepatické komunikace a časem lidé o tuto schopnost přišli, to je odpojilo od stvoření a od Boha (dnes tato rušička už nefunguje jak říká Zelenka a já dodávám proto aby mohli používat své telepatické zbraně) . Atlantida byla multikulturní společnost kde vládla rudá kněžská rasa a bílá rasa praslověnu zas byla dobrá na techniku a vědu ,se ztrátou telepatie však došlo k duchovnímu úpadku a směřování do 3D ,snažili se to zachránit technologicky a tak se pokusili vytvořit umělého Boha - jeho energetickou podstatu podobnou merkabě.. Ovšem už byli skažení nízko vibrační a tak i jejich výtvor byl takový , když skrze něj chtěli otevřít bránu do vyšších božských světu ,aby zachránili u zůstali polobohy , otevřela se do spodních světů z kterých přišli démonické bytosti a posedli část nizkovibračních Atlantanů vzniklo Bálovo bratrstvo. Syntetický Bůh byl schopen měnit dráhy planet i hvězd a stal se v rukou posedlých Atlantanů velkou hrozbou pro GF a tak s chudáky utlačovanými původními obyvateli Země Reptiliany navedli asteroid na Atlantidu a tím se to vyřešilo.. Důkazem je Bermudský trojuhelník pokud je slunečno a paprsky dopadnou na mořské dno kde se nachází syntetický Bůh ožije a vytvoří dimenzionální bránu kde mizí lodě i letadla , ale do spodního světa tak že to nechtějte zažít.. Jak popisuješ nějaké elektromagnetické vlny Atlantanů ,myslíš pravděpodobně energetické vlny produkované krystali v Poseidonově chrámu a vzduchem se šířící do retlansačních a transformačních stanic a z nich vzduchem k jednotlivým dopravním prostředkům letadlům, vznášedlům (auta s kolama neměli nemuseli dělat silnice) a ponorkám. Jak píše Cayce nevšimli si že toto zařízení je naladěno na špatnou frekvenci a jak vlny pronikaly vodou i pevninou pod zemskou kůru aktivovali magmatické síly a ty způsobili první otřesy a rozlámání Atlantidy na ostrovy ,jednotliví králové těchto ostrovů prý byli řeckými bohy. Největší byl ostrov Poseidonie s hlavním městem Poseidonie s 20mil. obyvatel ještě mnoho tisíc let pak Atlantida fungovala jako úpadková civilizace s válkami. Závěrečná zkáza a potopení se událo náhle přes noc, dle mého názoru právě dopadem asteroidu což zničilo všechny civilizace na planetě uvrhlo lidi do doby kamenné a do 3D. Ještě bych do toho výčtu historie přidal, přílet velitele Peruna za účelem kontroli kolonizačního výsadku , kdy zjistil co s nimi reptiliani udělali , zaútočil na ně ti co byli podzemí přežili ti co žili na měsíci Fatah měli smůlu rozstřílel ho a úlomky co dopadli na Zemi způsobili další katastrofy. Fatah měl oběžnou dráhu 13dní žila na něm reptilianská rasa Koščejů (jak je v ruských pohádkách koštějové nesmrtelní) od té doby se říká že je něco fatální-konečné a číslo 13je neštastné. Ještě stojí za zmínku záchrana černé rasy z jejich válkou zničené planety reptiliany v dikci GF (OSN) čekali že se mezi sebou začneme midlit to se nestalo tak dovezli asiaty do číny kterou obývali Hyperborejci kteří se zachránili při potopení Hyperboree. To jin vyšlo začali se mezi sebou mlátit , nakonec sepsali mírovou smlouvu ve hvězdném chrámu a čínská zed oddělovala oba národy , proto jsou střílny na obě strany a hlídky byli složeny jak z asiatů tak slověnů. Pak však skončila doba ledová a rus se stala úrodnou Slované opustili Čínu a osídlili Rus a východní Evropu vznikla velká Tartárie sahající až do německa (vše je ve Velesově knize psané bukvicí doporučuji si přečíst vyšla i u nás)

Anča - Re: Re: Re: Re: Re: Re: bez komentáře

9. 10. 2021 11:54

S tím vesmírným virem je to taková moje osobní zkušenost a vidění. Musela jsem si vypátrat příběh obludy, která mě drsně obtěžovala a terorizovala. Ať to byli reptiliáni, či něco jiného, objevila jsem toho takovou podstatu, že je to bytost, která byla původně vesmír, ale ten vesmír byl závadný. Stvořitel tu obrovskou bytost vesmír zrušil a nabídl jí nový vývoj od prvoka. Ta bytost to odmítla a velice se vyhranila proti Stvořiteli, změnila se na obrovskou astrální slizku a napadla náš vesmír. To jsou miliardy let vývoje.
Naše planeta podle mého osobního vhledu vznikla takovým způsobem, že si náš vesmír nejdřív vytvořil koncept planety a počítač a pak kolem toho vznikla planeta. S konceptem chytit a zničit vesmírný vir. Což se teď vrcholně naplňuje, ale v době Atlantidy byla ta bytost ještě dostatečně silná a podařilo se jí tehdejší společnost zničit.
A jak popisuješ to Bálovo bratrstvo s tou umělou bytostí, tak to může být něco takového, jen jsem to viděla po svém.
Jinak ten popis vývojů Atlantidy je zajímavý, já jsem viděla několik střípků událostí ve vztahu k mé osobě, tak jsem z toho vytušila, že to byl prohraný boj a jakési zoufalství z tak surové a přímočaré brutality.

Jinak k tomu vývoji, jak ho popisuješ, já se proti tomu nijak nevyhraňuju, nemůžu to potvrdit, ani vyvrátit, protože je jisté, že na této planetě se miliony a miliardy let děly příběhy, o kterých nemáme ponětí.
Co jsem však viděla, z bílé rasy, že skutečně slovani v sobě mají více jasu a méně zlé karmy, než anglosaské a francozské západní národy keltského typu, o něco lépe než keltové jsou na tom s kořínkem a karmou severské národy vikingského typu.
A také, že základní břemeno a balvan a žehlení průšvihu Atlantidy, aby se neopakoval v současnosti máme my běloši na starost a ač jsou v tom samozřejmě celosvětové spolupráce na vědecké i magické úrovni chápání, to základní jsme museli řešit a stále řešíme my.
A zdá se, že obstojíme, myslím, že jsme schopni chápat současnou situaci.

Tomáš - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bez komentáře

9. 10. 2021 14:07

Anči já doufám že se jednou dozvíme pravdu o všem.. Jak popisuješ vznik Země , zastávám názor skupiny ruských vědců ,že hvězdy rodí planety. Slunce porodí malou planetu ta začne obíhat a je krmena neutriny ze slunce, její reaktor žaludek je přetváří na hmotu všechny prvky mendělejevovi tabulky po dosažení určité hmotnosti planetka přeskočí na vzdálenější dráhu od slunce. Kdo slyšel hudbu sfér ví že hvězdy a planety zpívají ,i naše Slunce zpívá a vytváří tím rezonancí oběžné dráhy pro jednotlivé planety ,které se tak nemohou vychýlit a vzájemně se srazit , uvědomil jsem si to při tomto pokusu kdy různé frekvence vytváří různé dráhy pro seskupení hmoty.. https://www.youtube.com/watch?v=qSfRp-oe8_A . A tak rostla i naše Země a z miminka je dnes mladou ženou s rostoucí gravitací jsou tvorové stále menší, dinosouři jako 60tun Diplodocus by dnes nepřežili zhroutili by se pod vlastní vahou.. také hustota a tím pevnost kostí u nich byla podstatně nižší než u dnešních tvorů, žili v prostředí s podstatně nišší gravitací.. čeká nás ještě hodně objevování a dobrodružství i když jen pro ty zvídavé duše..

Anča - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bez komentáře

9. 10. 2021 18:08

Jo, taky doufám, že se přes tyto krize přeneseme a bude možné konečně volně uvažovat a bádat ve všech oborech a ne že to bude taková zasekaná prolhaná pakárna jako teď. A taky doufám, že už se budeme znát i s těmi alieny a ti nám v rozhledu snad pomůžou, když o to budeme stát.
Já myslím, že to vidění, co jsem měla o vzniku naší planety, nebylo doslovné fyzikální, spíš to byl nějaký spirituální náhled, jak a k čemu mohla planeta vzniknout, zkrátka měla jsem z toho vjem, že naše planeta je chytrá a má v sobě zvláštní kvalitu, která dokáže zničit i ten vir nakonec.
Ta teorie s nižší gravitací v minulosti vypadá poměrně logicky - je to možné.

Petr - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bez komentáře

9. 10. 2021 19:05

Zajímavé. Podle některých je naše planeta mimořádná světelná bytost. Což by podporovalo ty tvoje teorie. I to proč nám tu trpí ty lidské mlátičky a války. Protože zná vyšší cíl boje s galaktickou temnotou. K čemuž jsou národy slovanského typu zcela nezbytné.

Teď se planeta přepla z mateřského režimu na více maskulinní. A tedy tvořivý. Tak jsem zvědavý co z toho vzejde. Jestli nová pohoří, nový kontinent, nebo konečně ty reptíky v tunelech zalije lávou... proč je vůbec nechala používat geologické a tektonické zbraně?