Jdi na obsah Jdi na menu

CESTA DO NOVÉHO VĚKU

31. 12. 2021

Potom, co jsem napsala vyhodnocení z letošního Slunovratu se mezi komentujícími objevila řada zajímavých diskuzí a názorů a tak cítím, že bych vám k těm úžasným zprávám měla také napsat něco o tom, co to pro nás obecně může znamenat. Cesta do Nového věku totiž nebude vůbec snadná.

V rámci daného je totiž důležité si uvědomit, že jdeme do typu existence, kde běžně přebývají svatí jako je Ježíš, Budha nebo Máří Magdaléna. To znamená, že my bychom se měli stát svatými. Znamená to, že projdeme podobnými zkouškami, zasvěceními a obdržíme určitý podobný typ moudrosti. A z toho, co víme z historie, zkoušky kterými procházeli tito lidé, vůbec nebyly snadné.

Pro ty z nás, kteří přecházíme do 5D, může platit, že zažijeme mnohé utrpení. Tak v prvopočátku je důležité si uvědomit jistý zákon o hromadění hmoty, který platí v 5D vesmíru. Ten zákon zní: Přílišné zaujetí hmotou znamená pro duši závazky, které má vůči nízkovibračním bytostem. Z tohoto důvodu jedinci z řady vysoce rozvinutých civilizací žijí vlastně velmi prostě.

Např. Já když jsem byla Sächmet, byla jsem uznávanou léčitelkou, seděla jsem v radě starších = byla jsem jedna z vrchních senátorů celé planety. A přitom jsem žila v kruhovém domku o velikosti 1+1, nepamatuji si, že bych byla ověšená zlatem, diamanty a měla obrovskou vilu se 4 auťáky.

Možná proto jedna ze zkoušek, kterými v civilizaci projdeme, bude již začínající ekonomická krize. Opět každý člověk je v jiných vibracích, takže někdo krizi pocítí velmi silně a někdo zase vůbec, budou i lidé, kterým se dokonce bude dařit o něco lépe. Ve většinovém procentu však lidé projdou krizí, která je donutí přijmout systém přídělu peněz. To však otevře nové dveře nového finančnictví, které je již připravované bílými klobouky prez. Trumpa. A ve výsledku přerozdělování za několik let přinese mnoha lidem více hojnosti, než měli dříve. A bude spravedlivější. 

V 5.dimenzi lidé žijí v hojnosti, protože obecně žijí skromněji a tudíž na všechny zbývá dostatek. A to se budeme muset naučit i my.

Dále bude mnoho lidí, kteří zažijí tvrdé zkoušky ve vztazích. Bude mnoho bolesti, někteří z vás přijdou o část rodiny, která se bude muset odstěhovat na jinou planetu. Někteří uvidí umírat lidi cizí i blízké a to buď v přírodních katastrofách nebo následky očkování. Toto se už děje.

Podle mě rozvinutá forma DNA, kterou nám teď shora posílají je odpověď na naše volání o ochraně dětí, kteří jsou plně závislí na svých rodičích a nemůžou se bránit vůči jejich špatným rozhodnutím. V rámci trhání rodin se však může stát, že zde stoupne množství sirotků, o které se bude třeba postarat.

A zde je další zkouška lidské solidarity a otevřeného srdce, lidské štědrosti a bezpodmínečné lásce. Toto je podle mě jedna z nejdůležitějších zkoušek vůbec. A znovu se natvrdo ukáže, kdo je kdo. A mnoho lidí může být zklamáno, že ti o kterých si mysleli, že jsou na duchovní Výši, najednou v té zkouška neobstojí a ti, jenž se zdáli někde dole, v té zkoušce obstojí a pomůžou v potřebnou chvíli. Je to proto, že nejdůležitější vlastností člověka, nejsou parapsychologické schopnosti, jak si mnozí ezoterici myslí, ale čistota a otevřenost lidského srdce.

V rámci vývoje buďte připravení na to, že vás můžou potkat velmi těžké situace, tak těžké, že si budete přát být mrtví... a přesto neumřete. A přesto onu lekci máte pochopit a obdržet moudrost... tu Pravou Moudrost Duchovních Mistrů.

A ta se nedá získat placením seminářů, ani opakováním manter a otčenášů... ta se dá jenom zažít.

A z tohoto důvodu nežehrejte nad těmi, kteří odchází. To je ta snazší cesta.

Ta třetina lidstva, která se zavazuje, že přejde do 5D si bude muset v rámci příštích 40 let zvyknout na to, že bude neustále Překonávat Sama Sebe. Neustále bude stavěna před složitější a složitější problémy, na které najde řešení.

Nebude to snadná cesta. Já jsem donucena takto žít prakticky celý život, takže vím, že to není snadná cesta.

Ale zažijeme divy, které nezažije nikdo jiný. Naučíme se levitovat, myšlenkou pohneme horami, ovládneme tajemství vesmírných cest, tajemství teleportace, budeme tvořit nová zvířata, nové rostliny. Staneme se žijícími Bohy.

Ale ti Bohové musí nejdříve prokázat, že jsou moudří, že již nezneužijí svou sílu k tvorbě zla a ničení. Že už nedojde k porušování duchovních zákonů.

A to je to, co se od nás v příštích 40 letech očekává. Nic méně.

Zažijete stavy, kdy budete velice unavení. Zažijete stavy naprostého zklamání. Zažijete stavy euforie tak obrovské, že si budete připadat, že jste vstoupili do nebe.

To všechno jsou jen stavy, není to konečné, je to pouze dočasné jako součást naší duchovní lekce.

Každý, kdo vám tvrdí, že vám Nová Země spadne na hlavu a všechno najednou bude zářivě růžové, se poněkud mýlí.

Ještě mnoho krát budeme muset překonat sami sebe, než dojdeme do stavu Moudrých Bohů, jež budou spravovat tento svět. Ne Ho Vlastnit, nýbrž Spravovat.

Pokud jste ochotni touto cestou projít, vítejte v Novém Zlatém Věku Lidstva.

Přeji všem mnoho síly a krásný rok 2022!

Silva

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Honza - Re: Re: Re: Re: Re: Re: nutnost čistit chemtrails

24. 1. 2022 20:47

Zajímavá myšlenka!
Rád se připojím. V dané časy půjdu ven a budu dělat silná přání.
Obloha se stává opět modrou... "šedá deka" se rozpouští!
Díky!

Tomas x - Re: Re: Re: Re: Re: Re: nutnost čistit chemtrails

24. 1. 2022 21:02

Svatavo k té volné energii ,určitě souhlasím je to prana, energie nulového bodu, energie temné hmoty... Ovšem generátory pracující na volnou energii pracují nezávisle na člověku at už tomu věří nebo ne. Tesla postavil elektromobil na volnou energii co jezdil bez baterií ,bude to nová fyzika a knihy se budou muset přeprat . Myslím že důvodem proč tyto stroje na volnou energii byli utajeny a zapomenuty je to že zvyšují vibrace okolí tím že jimi prochází volná energie - prána ,celkově by se lidem zvíšili vibrace a celé planetě .

Alena - Re: Re: Re: Re: Re: Re: nutnost čistit chemtrails

24. 1. 2022 21:41

Svatko, super nápad. Čistě náhodný výběr je prostě Boží. Každý z těch dnů je jinak silný. Určitě se zúčastním na některém ze svých pracovních míst. Jen si nejsem jistá, že čáry budou. Dám tam modlitbu za čistou oblohu na celé planetě a pročišťování všeho, co je zapotřebí v míru a lásce.

Marci z Valašska - Re: Re: Re: Re: Re: Re: nutnost čistit chemtrails

25. 1. 2022 15:14

Zdravím, dobrá myšlenka. Jdu taky do toho.

adalgar - Re: nutnost čistit chemtrails

19. 1. 2022 12:21

Lelkování čekáním na opozdilce trvá zhruba DVACET LET..Až poslední tetka od škopku pětkrát očkovaná kokovidem procitne,nastane zářná UDÁLOST.

mars - Re: Re: nutnost čistit chemtrails

19. 1. 2022 15:02

ADALGAR
Je to jako v tom židovském vtipu, jak pravil rabín na smrtelné posteli: ,,Všechno je jinak..."

IZ - Re: Re: nutnost čistit chemtrails

24. 1. 2022 13:50

Já na čekání na posledního opozdilce taky nevěřím. To bychom se nikam nedohrabali. Ale s těmi chemtrails ve městech a dělání poklice je to pravda. Nad Turnovem je dnes poklice taky. Ale ty zombie nejsou výsledkem chemtrailů. Jde o to, že některým lidem být zombie prostě vyhovuje, oni se tak cítí v bezpečí. Takže v rámci kolektivního vědomí odlišné názory různých lidí dělají onen pověstný vroucí kotel, ve kterém žijeme. A jde o to, kdy vesmír, galaxie a planeta Země s námi konečně ztratí trpělivost a pak to bude HUSTÝ. A já si myslím, že ta trpělivost už je pryč. Ale do této rovnice v současnosti již vstupují různé mimozemské civilizace a jejich technologie, ať se to týká těch pozitivních nebo těch negativních. Což ještě zvětšuje už tak překypující kotel kolektivního vědomí zde na planetě. Z toho vzniká současný chaos a to, že se neví, co se v příští chvíli doopravdy stane. Takže držme si klobouky, jízda do nového věku je prostě řádně divoká.

Petr - Re: Re: Re: nutnost čistit chemtrails

24. 1. 2022 18:43

Pak je tu otázka, co znamená takový prudký déšť s kroupama nebo silná chumelenice. Jestli je to proces kdy se obloha od těch svinstev očišťuje, a nebo naopak. Něco podobného probíhalo nad městem koncem týdne. Prudké změny počasí, tlaku, řadě lidí bylo zle a mdlo.
Ani bych nevylučoval, že za to mohla zdejší chemtrailsová diskuze, Když si to pár dní pročítá pár stovek lidí, z toho většina bývalých čarodějů/druidů apod, tak se to musí projevit. A ne že ne :)

Je fakt, že řadě lidí vyhovuje být zombíkem. Nicméně jde o těch probouzejících se 30%. A těm fakt neprospěje ani chemtrailsová poklička nad městem ani to příšerné prostředí temného strachového energetického slizu produkovaného zombíky. Myslím že velká část z těchto probouzejících se lidí je zoufalá a potřebují trochu pomoct.
Protože se cítí sami, izolovaní uprostřed zombíků. Většinou vůbec netuší, že je tu nějaká opozice, PT nebo IZ.
Setkal jsem se s lidmi kteří jsou ve firmě jediní co vzdorují zombíkům a covidiotům. Buď jsou tam v tom sami, nebo jsou třeba jen 2-3.

To je bohužel vlastnost Vodnáře, že o to víc sdružuje lidi s podobnými vibracemi, takže když je někdo ve vibraci osamění a beznaděje, tak potkává podobné zoufalce, místo lidí kteří by mu pomohli se z toho dostat. A temní to moc dobře ví a využívají toho.

Tomas x - Re: Re: Re: Re: nutnost čistit chemtrails

24. 1. 2022 21:18

Bohu dík za to že máme odlišné názory a že to tady vře ,jinak by lidstvo nemělo vůbec šanci. Zdá se že naše duše musí být mučeny a těla trávena jedy , aby se něco v nás hnulo. Každá síla vyvolává proti sílu ,tak že máme velkou podporu Vesmíru. Technická zařízení na rozhánění chemtreilsu by měla pracovat ve vákuu dle mých úvah..

Alena - Re: Re: Re: Re: nutnost čistit chemtrails

24. 1. 2022 21:56

Petře, moje zkušenost při práci s energií je, že vždycky prší, alespoň trochu. I když tu v Praze Tibetští mniši vysypávali pískové mandaly, zmokli. Já prostě počítám s deštěm, kdykoli jdu něco dělat. Jinak je určitě pravda, že jak tu tak o tom mluvíme, a sdílíme různé nápady, bude se to projevovat čím dál víc.

Kristy - Re: Re: Re: Re: Re: nutnost čistit chemtrails

25. 1. 2022 9:28

Taky to tak vnímám, že je super, že tady můžeme takto sdílet! Díky téhle diskusi na Silvyiných stránkách jsem si toho tolik uvědomila, právě díky rozličnosti úhlů pohledů a zkušeností můžeme tvořit, jít po té cestě do nového věku...A jako je to síla veliká...

Kristy - Re: Re: Re: Re: nutnost čistit chemtrails

25. 1. 2022 9:47

Cítím to spíš tak, že deštěm se obloha očišťuje...
Je taky fakt, že mnoha lidem vlastně ani pořádně nedošlo, co se tu děje, pořád to vnímají jako přechodnou záležitost - no, z určitého pohledu toto, co se teď děje, přechodné opravdu je, jen si zatím nedovedu představit, jak bude vypadat v opravdovém reálném životě to další, jak to napsat, řekněme dějství, vnímám to tak, že se další příběh teprve píše, že to, co přijde, opravdu není dané a že jsme nyní na jakémsi pomezí, kdy je každá myšlenka, čin, energie velmi důležitá a záleží na ní, nemyslím si, že je to už pevně napsané.

Ty "poměry"lidí na té a na té názorové, energetické "straně"v práci jsou tak, jak píšeš - často jsou tam třeba lidi sami na tu situaci, je to pak hodně velká zkouška, zůstat pod takovým tlakem nějak vyladěni, ale to je pořád ještě ok, dá se, složitější je to, když dojde na věc přímo v rodině, třeba rozhodnutí o dětech, o budoucnosti celé rodiny, a tak, to si neumím ani představit, jak těžké to musí být...

Jako, jsem Vodnářka, takže s těmito energiemi se učím žít celý život, my to máme ve vztazích ke světu a se světem a sasmi se sebou v tomto světě takové celé zajímavé, a teď to zažívá celá planeta :-))
Mě se třeba stalo něco hodně zvláštního, jakobych přestala do života přitahovat lidi úplně, prostě za dva roky, skoro nikdo nový, staré vztahy jsou už minulostí, taky je to docela zvláštní v tom být a nevědět, kdy a zda vůbec dojde k nějaké změně, nechávám tento stav bytí na sebe působit, hodně to učí důvěře....třeba i o tom bude ta Vodnářská éra, prostě žit ze dne na den v přítomnosti a důvěřovat, že až na to nastane ten "správný"čas nebo dojde na pomyslné lámání chleba, budeme umět situaci uchopit, přijdou nám do života jiní lidé, nápady....uvidíme, ale je to velká jízda!

Petr - Re: Re: Re: Re: Re: nutnost čistit chemtrails

25. 1. 2022 10:52

Vodnáři jsou převážně svobodymilovní individialisté. A někdy holt ta svoboda znamená opustit všechny lidi, kteří mě svazují a omezují. Třeba zcela nekompatibilním světonázorem a životním postojem, což je teď velmi časté.
A chce to vážně velkou důvěru, když člověk většinu lidí musel opustit, protože se vydali cestou pohodlného covidového otroctví. To je určitá daň za to že jde člověk cestou svojí duše a ne cestou konformity se společností.
Občas je to vážně k na(po)srání :-P
Jako by člověk měl na výběr jen ze dvou mizerných variant: buď samotu, nebo život mezi zbabělými pokrytci.
A pak v každém druhém ezo výkladu posloucháš, jak se v těžké době máš semknout s blízkými, rodinou a přáteli :-P
Přesně jak říkáš, tohle vyžaduje velkou důvěru.

Můj život je hodně o opouštění lidí. Hodně se mi čistí dlouhodobá karma, což znamená, že potkám někoho z minulých životů, něco intenzivního s ním prožiju, a pak se rozejdeme. Prostě si uvědomím, že touhle cestou jít nechci, že by to byla slepá ulička s tímto člověkem. Nicméně mi to skvěle pomáhá ujasnit si co (koho) ve svém životě chci a co ne.
Pořád lepší než promarnit celý život přizpůsobováním se lidem se kterými nejsem názorově a duševně kompatibilní.
Byť to věčné opouštění opravdu bolí, člověk se musí naučit to nechat prostě odplynout.

Ale čím víc člověk opouští nekompatibilní lidi a prostředí, tím víc začíná být v souladu sám se sebou a se svou duší.

Kristy - Re: Re: Re: Re: Re: Re: nutnost čistit chemtrails

25. 1. 2022 14:18

No, mám celý život takový, že jsem sama i nesama, docela složitě se to popisuje, ale učím se to přijímat - i o tom je cesta VODNÁŘE, o přijetí sebe a přijetí světa....
A je to tak, lidi, se kterými jsem se vídala ještě dva roky zpátky, se vydali jinou cestou - nejsilnější (pro mne) bylo na tom celým to, že jsme se rozdělili, aniž bychom si cokoli řekli, napsali, nepadlo jediné slovo, ale cesty se rozdělily tak nějak přirozeně, najednou to prostě nešlo.

Taky vnímám velmi silné téma - umět tu žít sám, sama za sebe, bez nutnosti nějakých podpůrných, jde mi slovo berliček, jako třeba různé skupiny, informace, a tak, a zároveň umění propojování energií, které jsou na stejné, podobné vlně a v tom ještě vyšším schůdku ještě třeba propojit i lidi na jiných vlnách, abychom dokázali nějak spolužít a spolutvořit...

Taky je možné, že opravdu dojde k dělení duší (lidí) a každý bude na "tom svém"....

Zatím cítím, že obě varianty jsou otevřené jako knihy.

Tohle se jako hodně snadno napíše, řekne, to ano....Praxe bude a už je velmi pestrá a cesta to bude opravdu myslím dost dlouhá...
Jo, a velká pravda - radši sama, nežli ve vztazích postavených na pokrytectví, to nedávám opravdu :-(
Naštěstí nejsem člověk, který by potřeboval přátel okolo moc, mně vždycky na mojí cestě stačil jeden, dva spolupoutníci :-)

Petr - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nutnost čistit chemtrails

25. 1. 2022 17:08

No já myslím že za takových 500 let už do fungování nové doby nějak pronikneme :-)))

Jen pořád lidi podléhají té nebezpečné iluzi, že si budou žít v té své sociální bublině, a co se děje jinde, se jich týkat nebude.
To je iluze věku Vodnáře. Ve skutečnosti je vše propojené se vším.
Pravda, do jisté míry můžeme žít odděleně. A některé věci se našeho státu týkat nebudou.

Ale nebezpečnost iluze oddělení si pomalu začínají uvědomovat i ezo-guruové. Mysleli si jak si odvibrují do nové Země, a místo toho jsou čím dál závislejší na těch "nízkovibračních nesluníčkových" kterým dochází peníze, a tím pádem i zdroj příjmu pro ty ezo-guru. Kromě toho, když ten materialistický, přízemní neduchovní Tonda-topič elektrárenský přestane házet lopatou uhlí do kotle, tak si ezo-guru či ezo-sluníčkář ani nerozsvítí žárovku a nepřipraví jídlo na sporáku.
A když Ivan Vladimirovič kdesi na sibiři za polárním kruhem zaspí na své noční šichtě v těžbě zemního plynu, tak ezo-sluníčko bude mrznout v nevytopeném baráku.

Ačkoliv na to bohatě stačí, když ti kreténi ve vládě dál budou dodávat zbraně ukro-banderovcům a okopávat kotníky Rusku, na to aby Ivan Vladimirovič dostal befel zavřít kohout směrem na západ, a budeme tu mrznout taky. Což zároveň vyvrací tezi, že se nic neděje když neřeším politiku a co dělají ti ve vládě.

My jsme zatraceně závislí na tom co se děje okolo, mimo naši sociální bublinu.

Tomas x - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nutnost čistit chemtrails

25. 1. 2022 19:27

Naštěstí to bude dřív 2100 jak uvádí Cayke jen lidí bude na Zemi málo přežijí jen ti nejotrlejší ,ovce bezmosci nebudou. Né že bych to schvaloval ,ale vypadá to jako Darwinův přirozený výběr ,čímž se v přírodě zabranuje degeneraci druhů. V lidské společnosti přežijí ti chytří a tak celkově inteligence lidstva vzroste..

Kristy - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nutnost čistit chemtrails

26. 1. 2022 9:21

No jasně, to dáme :-))) to si říkám i teď, když se mi nedaří v životě s něčím nějak postoupit, změnit to, nebo si splnit něco, co si moc přeji - no tak co už, kdyžtak v příštím životě :-)

Teď ale proces už započal a jsme na cestě, řekla bych, že první takový zlom nastal kolem roku 2012, a pak v těchto dvou uplynulých, to bylo asi nejvíc citelné....
Jo, k tomu Vodnáři mne ještě napadlo - taky to může být o postupné dovednosti kombinovat jakože nekombinovatelné - tohle třeba my Vodnářky umíme s oblečením, nebo v kuchyni (nastrojit se do kombinací, nebo promíchat ingredience, ze kterých by jiným mohly vstávat vlasy na hlavě, a ono to fakt pak vypadá hezky a dobře to chutná :-)), ale taky třeba nemáme problém se pobavit s každým typu "small talk", velká změna nastává, když má dojít na hluboké a trvalejší vztahy.

Tohle bude zajímavá doba, hodně nelehká a vnímám to, jak psala Silva, že opravdu v těch několika následujících desítkách let to bude opravdu fičák, avšak věřím hluboce, že každý to svoje řešení na ten náš vlastní, konkrétní fičák nalezneme a dokážeme jej i uvést v život! A tím pak posloužíme i kolektivu.

Určitě tu nikdo z nás nejsme náhodou, v téhle době, ať je to jakkoli těžký, má to svůj smysl.
Jo, ta propojenost všeho se vším, to si myslím, že už taky začínají duše hodně chápat a naciťovat, možná k tomu dopomohly i události posledních dvou let, a to je, řekla bych teprve začátek, tady to vidím hodně dobře, ten další vývoj, ale třeba jsem velká optimistka :-)

Honza - Re: Re: Re: nutnost čistit chemtrails

25. 1. 2022 11:48

Aha...takže jsme vlastně možná o "level výš"...ale opět v rukou "politické hry"...
(vím že se opakuji už jsem se na to ptal... proč nás naši "kamarádi" nahoře nechají práškovat když deklarují že světlá strana vyhrála... Vaše vysvětlení je jasné)
...no když už to tak je tak ať jsou tyto politické hrátky osvícenější než ty které si užíváme v našem současném Matrixu.
Bude dobré na misky politických vah také naložit nějaká dobrá přání.

Jarmila Nilijela - Re: nutnost čistit chemtrails

19. 1. 2022 12:48

Po prečítaní týchto príspevkov mi prišli v napojení tieto informácie od Stvoriteľa:
Vyžarovanie chemtrailsových postrekov utvára deku nad krajinou, cez ktorú nemôžu preniknúť vyžarované energie ideálnych energií vedomia Stvoriteľa. Preto prichádzajú k Vám iba deštruktívne informácie, ktoré mnohých ľudí využívajú bežným spôsobom, zničením ich vlastnej existencie opakovanými deštruktívnymi energiami.
Mnohí ľudia pod vplyvom chemtrailsu robia nesprávne rozhodnutia, dávajú mnohé jedinečné energie do rúk korupčným skupinám.
Tieto postreky mnohým ľuďom kazia možnosť spoznať jedinečné opravdivé božské energie.
Vedome môžeme silu týchto postrekov odstrániť tak, že vyšleme myšlienky očistenia oblohy milovanými láskyplnými fyzickými energiami.
Pomilovanými energiami dokážeme zneutralizovať spôsobené čiary postrekov na oblohe.

Ja dodávam:
Podobným spôsobom môžeme zneutralizovať mnohé iné škodlivé látky a negatívne energie.
Aj použitie octu je vhodné, a nemusí sa prevárať. Môžeme ho len naliať do misy a dať na dvor, do záhrady , prípadne na balkón.

Petr - Re: nutnost čistit chemtrails

19. 1. 2022 15:57

Zrovna teď o víkendu. Ráno v sobotu vysvitlo sluníčko, krásná čistá obloha, vypadalo že bude nádherně celý den.
Pak se objevilo pár kondenzačních čar přesně na jihu, kde to slunce svítilo.
Za hodinu a půl už slunce bylo v jakémsi rozplizlém oblačno-oparu které slunce jako čočka rozptýlilo asi na 7x větší rozplizlý mlhavě svítící flek.
Tento oblačno-opar se vyskytoval jen na jihu, severní obloha byla skoro čistá. A další den zcela zataženo bez slunce.

Ono je to práškování asi vychází dost draho, tak práškují jen o víkednu kdy lidi mají tendenci jet do přírody na výlet. Přes týden makají v montovně nebou ouřadě při umělém osvětlení, takže tam nic práškovat nemusí, když se lidi doplazí z práce až se stmívá.
Takže v pondělí zase vesele svítilo slunce tak jak by svítilo celý víkend kdyby nepráškovali.

Ono se jim to docela vyplatí zapráškovat o víkendech velká krajská města jako Praha, Brno, Ostrava, Plzeň ... je to totiž jen pár cílů, a i s příměstským okolím jim to pokryje nejmíň 4 miliony lidí.