Jdi na obsah Jdi na menu

CESTA DO NOVÉHO VĚKU

31. 12. 2021

Potom, co jsem napsala vyhodnocení z letošního Slunovratu se mezi komentujícími objevila řada zajímavých diskuzí a názorů a tak cítím, že bych vám k těm úžasným zprávám měla také napsat něco o tom, co to pro nás obecně může znamenat. Cesta do Nového věku totiž nebude vůbec snadná.

V rámci daného je totiž důležité si uvědomit, že jdeme do typu existence, kde běžně přebývají svatí jako je Ježíš, Budha nebo Máří Magdaléna. To znamená, že my bychom se měli stát svatými. Znamená to, že projdeme podobnými zkouškami, zasvěceními a obdržíme určitý podobný typ moudrosti. A z toho, co víme z historie, zkoušky kterými procházeli tito lidé, vůbec nebyly snadné.

Pro ty z nás, kteří přecházíme do 5D, může platit, že zažijeme mnohé utrpení. Tak v prvopočátku je důležité si uvědomit jistý zákon o hromadění hmoty, který platí v 5D vesmíru. Ten zákon zní: Přílišné zaujetí hmotou znamená pro duši závazky, které má vůči nízkovibračním bytostem. Z tohoto důvodu jedinci z řady vysoce rozvinutých civilizací žijí vlastně velmi prostě.

Např. Já když jsem byla Sächmet, byla jsem uznávanou léčitelkou, seděla jsem v radě starších = byla jsem jedna z vrchních senátorů celé planety. A přitom jsem žila v kruhovém domku o velikosti 1+1, nepamatuji si, že bych byla ověšená zlatem, diamanty a měla obrovskou vilu se 4 auťáky.

Možná proto jedna ze zkoušek, kterými v civilizaci projdeme, bude již začínající ekonomická krize. Opět každý člověk je v jiných vibracích, takže někdo krizi pocítí velmi silně a někdo zase vůbec, budou i lidé, kterým se dokonce bude dařit o něco lépe. Ve většinovém procentu však lidé projdou krizí, která je donutí přijmout systém přídělu peněz. To však otevře nové dveře nového finančnictví, které je již připravované bílými klobouky prez. Trumpa. A ve výsledku přerozdělování za několik let přinese mnoha lidem více hojnosti, než měli dříve. A bude spravedlivější. 

V 5.dimenzi lidé žijí v hojnosti, protože obecně žijí skromněji a tudíž na všechny zbývá dostatek. A to se budeme muset naučit i my.

Dále bude mnoho lidí, kteří zažijí tvrdé zkoušky ve vztazích. Bude mnoho bolesti, někteří z vás přijdou o část rodiny, která se bude muset odstěhovat na jinou planetu. Někteří uvidí umírat lidi cizí i blízké a to buď v přírodních katastrofách nebo následky očkování. Toto se už děje.

Podle mě rozvinutá forma DNA, kterou nám teď shora posílají je odpověď na naše volání o ochraně dětí, kteří jsou plně závislí na svých rodičích a nemůžou se bránit vůči jejich špatným rozhodnutím. V rámci trhání rodin se však může stát, že zde stoupne množství sirotků, o které se bude třeba postarat.

A zde je další zkouška lidské solidarity a otevřeného srdce, lidské štědrosti a bezpodmínečné lásce. Toto je podle mě jedna z nejdůležitějších zkoušek vůbec. A znovu se natvrdo ukáže, kdo je kdo. A mnoho lidí může být zklamáno, že ti o kterých si mysleli, že jsou na duchovní Výši, najednou v té zkouška neobstojí a ti, jenž se zdáli někde dole, v té zkoušce obstojí a pomůžou v potřebnou chvíli. Je to proto, že nejdůležitější vlastností člověka, nejsou parapsychologické schopnosti, jak si mnozí ezoterici myslí, ale čistota a otevřenost lidského srdce.

V rámci vývoje buďte připravení na to, že vás můžou potkat velmi těžké situace, tak těžké, že si budete přát být mrtví... a přesto neumřete. A přesto onu lekci máte pochopit a obdržet moudrost... tu Pravou Moudrost Duchovních Mistrů.

A ta se nedá získat placením seminářů, ani opakováním manter a otčenášů... ta se dá jenom zažít.

A z tohoto důvodu nežehrejte nad těmi, kteří odchází. To je ta snazší cesta.

Ta třetina lidstva, která se zavazuje, že přejde do 5D si bude muset v rámci příštích 40 let zvyknout na to, že bude neustále Překonávat Sama Sebe. Neustále bude stavěna před složitější a složitější problémy, na které najde řešení.

Nebude to snadná cesta. Já jsem donucena takto žít prakticky celý život, takže vím, že to není snadná cesta.

Ale zažijeme divy, které nezažije nikdo jiný. Naučíme se levitovat, myšlenkou pohneme horami, ovládneme tajemství vesmírných cest, tajemství teleportace, budeme tvořit nová zvířata, nové rostliny. Staneme se žijícími Bohy.

Ale ti Bohové musí nejdříve prokázat, že jsou moudří, že již nezneužijí svou sílu k tvorbě zla a ničení. Že už nedojde k porušování duchovních zákonů.

A to je to, co se od nás v příštích 40 letech očekává. Nic méně.

Zažijete stavy, kdy budete velice unavení. Zažijete stavy naprostého zklamání. Zažijete stavy euforie tak obrovské, že si budete připadat, že jste vstoupili do nebe.

To všechno jsou jen stavy, není to konečné, je to pouze dočasné jako součást naší duchovní lekce.

Každý, kdo vám tvrdí, že vám Nová Země spadne na hlavu a všechno najednou bude zářivě růžové, se poněkud mýlí.

Ještě mnoho krát budeme muset překonat sami sebe, než dojdeme do stavu Moudrých Bohů, jež budou spravovat tento svět. Ne Ho Vlastnit, nýbrž Spravovat.

Pokud jste ochotni touto cestou projít, vítejte v Novém Zlatém Věku Lidstva.

Přeji všem mnoho síly a krásný rok 2022!

Silva

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Honza - CESTA DO NOVÉHO VĚKU

2. 1. 2022 13:40

Děkuji!
Myslím že jste nalila "čistého vína".
Ano, nikdo to za nás neudělá.

zuzana - Namu nás opustila...

2. 1. 2022 11:52

PAPRSKY
pred 3 hodinami
S hlubokým zármutkem oznamujeme, že Namu nás opustila...

Honza - Re: Namu nás opustila...

2. 1. 2022 13:38

Paní Namu jsem neznal...ale nyní se o ní hodně psalo v různých skupinách... pokud teď odešla... a věděla že odchází tak pravděpodobně neplýtvala časem... její video:
https://www.youtube.com/watch?v=GRD5tCKhXlI&t=191s
...a přirovnání GF k EU mě přimělo k zamyšlení...ano hlasoval jsem pro vstup do EU... na základě informací co jsem měl v té době to bylo podle mě správné...a NYNÍ je z ní "4tá ŘÍŠE"... co víme o GF... informace co nám jsou předkládány teď se jeví fajn...
... kdo četl Dunu vzpomene si na "plány v plánech jiných plánů"...
Ať paní Namu dojde skvělého zrození!
Ať se my všichni rozhodneme správně v tom co nyní přijde!
"Věř pouze své kritické inteligenci" /Buddha/

Ivan - Zakony v stvoreni

31. 12. 2021 15:57

Dalsi excelentny prispevok od Silvy. Dakujem !

Stale, velmi dlhu dobu, velmi dlhu a dlho mi vo vsetkych vyjadreniach duchovne vnimajucich ludi a vediem chyba nazor na to samotne ponaucenie a jasne zadost ucinenie pre obete zlo-cinov mocnych. Pozemstania predsa musia dostat ponaucenie a musi
im byt ukazane kto ich tisirocia klamal a zneuzival a hlavne sposob konania musi ! byt jasne pochopeny !!
Bez tohoto je vsetko iba mlatenie prazdnej slamy.

Kde je toto ?!?!? Preco sa k tomuto ziadny vedomy majster nevyjadri, nehovori sa tom, bojite sa ?!? Je to zakladny zakon !
Je tu nieco, do coho zase "nemame" rypat ?!?! - toto je zlé, velmi zlé

Vyjadrite sa k tomu, Anael, Alena, Zuzana, Silva ??

Petr - Re: Zakony v stvoreni

1. 1. 2022 20:15

...Hynku, Viléme, Jarmilo ! :-)))

Já myslím že je svobodnou lidskou volbou nechat se klamat a být pohodlně naivní, nechat o svém životě rozhodovat ty druhé kteří mi tvrdí jak to se mnou myslí dobře. Jako prasátko které si myslí že ho vykrmují protože ho mají rádi.

A někteří se vydali touto pohodlnou cestou, což je jejich volba. Kdo chce, ten si pravdu dnes může přečíst na internetu. Kdo nechce, zůstane nevědomý.

Já taky cítím že mám možnost jít hodně nahoru, ale bude to obrovsky náročné a drsné. A nebo se plácat dál v tom samém.
Upřímně, obě varianty mi připadají nahovno :-/
Raději bych nějakou variantu třetí.

Ale mluví se o tom i v Poselství stvořitele, že jsme letos v jakési "výhybkárně", kde si můžeme zvolit další vývoj. A pak delší dobu budeme pokračovat tím směrem.
Je to příležitost k vývoji která se naskytne zřídka. Poslední byla před 12 000 lety a to ne tak velkého rozsahu.

Pusťte si ty Poselství. Možná se vám něco vyjasní.

Tomas x - Re: Re: Zakony v stvoreni

1. 1. 2022 20:47

Pro lidi je pohodlné nepřemýšlet a být jak ovce. No včera krásný den a začali práškovat ,večer počmáraná obloha a vznikali z toho ty vlasové mraky. Když jsem to řekl kamarádovi z Vysočiny se smál že věřím hloupostem, přitom je jinak chytrý člověk ,opravdu to nechápu jakoby byli v hypnóze..

zuzana - Re: Zakony v stvoreni

2. 1. 2022 12:58

nechcem ti odpovedat vzletnymi teoriami. toto je moja skusenost.

ked niecomu verim, nepriesviecam o tom druhych. jedine, co mozem urobit, je,ze podla toho zijem a ukazujem ostatnym neveriacim tomasom, ze sa to da, vlastnym prikladom.
ze clovek moze byt slobodny a moze mat CAS, co je podla mna najvacsie bohatstvo dnesnych dni...
moze prezit kazdy den, akoby bol posledny. moze skocit hlavicku v slepej dovere, ze boh sa postara a on sa postara, paradoxne ovela vacsou hojnostou, ako ked som cely zivot drela a vecer zaspavala s myslienkami, ci bude na zaplatenie faktur... aj takto sa prejavuje, ze naozaj verim...

vela krat som sa ocitla zoci voci nepriatelovi, v boji, ktory vznikol za to, ze som odmietla "vit s vlkmi"-prijat ich pravidla.
bola som posetily blazon, ktory odmietal klamat, podvadzat, zneuzivat,...
skoro cely zivot som ako don quichot bojovala s veternymi mlynmi za to, comu verim.
dolezite boli 2 veci -nikdy som neuhla a vzdy som vydrzala az do konca.
do poslednej minuty to vyzeralo, ze prehravam, obzvlast, ked na druhej strane stali korporacie, ludia vplyvni, s kontaktami... najtmavsia noc bola pred svitanim.
pri bojovych umeniach je vitaz ten, co vydrzi o minutu dlhsie.
a ja som vydrzala.
nikdy som nepouzila jedinu z ich zbrani. potom by cele moje usilie nedavalo zmysel.
z kazdeho boja som vzisla vitazne.
moj nepriatel bol porazeny svojimi vlastnymi zbranami.
hovori o tom aj zrkadlo v zene, nezasahuj, nedaj agresivitu atd, len nastav zrkadlo a tiez nase povestne- kazdy zahynie zbranou, ktorou bojuje.

ak nasou zbranou bude pravda, moralka, odvaha, sloboda, caka nas krasna buducnost.
niesmieme uhnut. nesmieme podvadzat. a musime byt vytrvali....
musime vydrzat o minutu dlhsie, nez nepriatel.
potom zvitazime a spravodlivost nastane.

zuzana - dakujem

2. 1. 2022 12:08

Silva dakujem za tvoje krasne a mudre slova.
vsetko vdaka nim dava zmysel.

vsetkym prajem rok plny svetla, lasky a odvahy.
dakujem, ze vas mam.

SW - Nazor

2. 1. 2022 3:42

Najväčším nepriateľom človeka, je jeho vlastné ego...a nedostatok lásky v srdci. Pokús sa odstrániť tento nedostatok a máš možnosť sa posunúť ďalej ( skôr 4D, ako na 5D - stále sme len v 3D...). Je mi ľúto, ale neprejde ani 1/3 ľudstva..., keď to bude 15 - 20%, tak to bude maximum a ten čo si dal do seba pichnúť - neprejde...

Jindra - Číslo 1224

1. 1. 2022 23:51

Dobrý den, chci se zeptat, jestli se tady někdo vyznáte v numerologii? Já právě vůbec. Díval jsem se na internetu na význam čísla 1224, ale pokaždé psali na stránkách něco jiného.
Když jsem se dneska v autě podíval na hodiny (předtím jsem měl zavřené oči a snažil se spát), tak tam bylo 12:24. Náhoda to asi nebyla, protože jsem se intuitivně na ty hodiny podíval. Nejsem si tím úplně jistý, protože duchovní zkušenosti nemám v podstatě žádné. Probudil jsem se teprve minulý rok a zatím to "záchytné lano" prostě potřebuju.

Dana - Sdílení

1. 1. 2022 22:44

Milá Silvo,
děkuji velmi za tvá potvrzující slova. Téměř vše vnímám naprosto stejně. Díky, že tě mám na svojí cestě... Je to pro mě taková malá "berlička". Vážím si tebe i tvé práce.

Anael - Poděkování

31. 12. 2021 20:41

Děkuji Silvě za krásný příspěvek. S jejími slovy souhlasím . Nazývám toto období laskavé moudrosti srdce a odevzdaného jednání. Pokud člověk obdrží tuto milost dokáže zvládnout cokoliv ,prostě víte co máte udělat ihned. Cítíte se milování a milujte vše. Máte radost z maličkostí . Čím více lásky projevujete, tím více jí obdržíte zpět. Kolektivní sjednocení a soucítění je asi to pravé pojmenování.
Je tam zcela přirozená moudrost a radost. Když je v bytostech tolik lásky nemají potřebu hromadit hmotné statky zcela přirozeně. To už ale mluvím o 5D. Než tam dojdeme záleží na každém jedinci jak rychle se dokáže změnit a neustále své energie navyšovat. Nedokážu vyhodnotit jak vše bude probíhat. Tohle je opravdu individuální záležitost každého jednotlivce. Je to jako při nějaké události kterou má popsat mnoho jedinců a výsledek se každému může jevit podobně ale nikdy stejně. A to mluvím o lineárním čase. Vezměte si toto, že už nyní lze zaznamenat, že se stává že přestává čas fungovat lineárně. Tudíž není možné odhadnout časové období ani události, které budou následovat. Může se vše měnit rychleji či pomaleji . Proto málokdy vyjdou nějaké předpovědi z dlouhodobého hlediska. Čas totiž není důležitý, důležitý je pouze úkol který si duše zadala že zvládne.

Petr - Re: Poděkování

1. 1. 2022 20:33

Myslím že tento stav znám. Ale zažil jsem ho jen několikrát a krátce. Tak půl dne, maximálně 2 dny. Celý svět mi přišel úžasný a láskyplný. A pak přišlo nepříjemné vystřízlivění, kocovina a zase člověk viděl ten ošklivý svět okolo, ten marasmus, a jak je tu vše převrácené, naruby, obráceně než by to mělo být.
Obrovský kontrast.
A člověk si říká, který z těchto dvou je skutečný svět ? Ten láskyplný je příjemnější, ale ten drsný a nelítostný mi připadá jaksi reálnější.
A v tom je ta prekérnost dualitního světa.
Sluníčkář řekne že všude je láska, pesimista že všude je zlo. A pravdu mají oba a zároveň nikdo z nich.

Asi jsem v té lásce byl příliš krátce na to abych ji víc ukotvil ve svém životě. Protože doposud se mi za dobro a lásku zpátky vracelo jen zlo a nenávist. Asi jsem někde udělal chybu.
Ale nejsem sám. Znám dost lidí kteří jsou ve své podstatě dobráci, ale sklízí jen nenávist a kopance. Zatím mi žádný sluníčkář co tvrdí že za lásku se vám vrátí zase jen láska, tohle nebyl schopný vysvětlit.

Petr M - Re: Re: Poděkování

1. 1. 2022 22:26

Ono když člověk dělá dobré skutky, tak se mu v některých případech vracelo něco co vnímal jako zlo. A snadno se tak dá přehlédnout jaký dar třeba dostal. Přístup k pravdě nebo nějaké další schopnosti. Je potřeba si uvědomit, že když věřím, že dělám dobro tak to co se vrací mi může být od někoho pokřivené aby odradil od konání dobra. Aspoň takové zkušenosti mám já.

Eritree - Přání

31. 12. 2021 17:04

Nemám přání levitovat nebo hýbat horama. Chci spolutvořit svobodný, spravedlivý a inteligentní svět. Likviduju jeden subjekt, který v minulosti zbudoval malé elektrárny na obnovitelné zdroje za účelem vzdělávání, pořádal vzdělávací akce.. Vizionář zemřel, subjekt se likviduje. Jeden z objektů jsme prodali spolku, který byl sice zaměřený na něco trochu jiného, ale ty činnosti byly také tvořivé, alternativní, spojovaly lidi - ale problém s nedostatkem peněz. - Chtěla bych, aby takoví lidé, kteří chtějí tvořit lepší svět, měli prostor, aby se jim jejich snaha v dobrém vracela.
S těma sirotkama počítám. Exmanžel, jak slyšel, že sousedka zemřela, tak se hned ptal, co bude s jejím vnukem. Lidé mají obavu z očkování dětí, ale už očkování rodičů je pro děti potencionálně průšvih.

Petr - Re: Přání

31. 12. 2021 17:49

Vidím to podobně. Raději bych, aby se pořádně probudilo aspoň 15% lidí a začali něco dělat. Než aby se 1 promile lidí naučilo levitovat a procházet zdí.
Investice do dětí je teď tou nejdůležitější investicí. V Poselství stvořitele bylo řečeno, že ty nové děti narozené od roku 2010 a zejména pak od roku 2020 změní tento svět. A my se budeme učit od nich.
Ale napřed musí ve zdraví přežít prvních 15 let, aby mohly začít učit ony nás. Do té doby je musíme chránit a pomáhat jim zvyknout si na tento svět. Ony mohou mít problém s uzeměním se a se svým tělem. Napojení "nahoru" už mají 100% od narození.

Takže jakákoliv činnost zaměřená na rozvoj a vývoj dětí je zcela klíčová pro naši civilizaci a pro naše přežití.

A pak prioritně pomáhat lidem co pomáhají nebo chtějí pomáhat. Nemrhat energii na zombíky co se nechtějí probudit a nemají v plánu přejít do Nové země.
Potkal jsem dost lidí kteří chtěli moc pomáhat, ale byli na tom tak, že spíš sami potřebovali pomoct. A temňáci jim hodně zatápěli.

Alena - Re: Re: Přání

31. 12. 2021 18:18

Petře, co asi tak děláme teď? Společně vytváříme myšlenku o spolupráci v lásce a porozumění. Tím, že si vyměňujeme zkušenosti, nehádáme se, i když nemáme stejný názor ... Vytváříme bublinu sté opice, která naučila ostatní opice na všech dalších ostrovech umýt si kokosový ořech napřed ve vodě, než se do něj pustí, i když s tím přímou zkušenost neměli. Učíme se spolupracovat na vyšší úrovni. Tohle všechno se v kvantovém prostoru počítá. Já nevidím, co to dělá. Silva to vidí. Zatím byla vždycky "v obraze" a posunovala hru do dalšího kola v pravý čas.

Petr - Re: Re: Re: Přání

31. 12. 2021 19:15

Mě připadá že je probuzených pořád zoufale málo a že se to děje zoufale pomalu. Zatímco temnota postupuje hodně rychle. A nebýt uvedeného božího zásahu s těma vakcínama, tak bysme 2022 jako lidstvo definitivně skončili.

A nevím jak se jako společnost pohneme dopředu když to tu nadále ovládají média, generují strach a brzdí tak přesun lidstva do vyšsích energií.

Je hezké žít ve své sociální bublině oduševnělých a probuzených. Ale tohle je právě jedna z nebezpečných pastí věku Vodnáře. Že si žiju ve své sociální bublině a předpokládám že celý svět je jako moje sociální bublina - tedy v pohodě. A tohoto umně využívají temňáci.
Ezoterika je toho nejtypičtější příklad. Jak jsou tu najednou někteří v šoku že to nebude zcela sluníčkové, ale že nás čeká dřina až na doraz dalších 40 let.

Práce co dělala a dělá Silvie a její tým je úctyhodná, bez ní by to bylo o dost horší.
Jenže nemůžou kromě energetické práce v kosmickém a planetarním měřítku časově a energeticky zvládat i náročnou práci v hmotě. A tady je potřeba aby se zapojili i ostatní a to ve velkém.

Efekt sté opice je fajn. Ale je potřeba vědět že toto zná i protistrana a pomocí médií plní informační pole opačnými negativními egregory, informačními matricemi apod.
Takže ano, do 5D přejdeme určitě. Otázka ale je, jak dlouho to bude trvat a kolik si to vyžádá obětí a komplikací. Zatím to vypadá docela nadlouho, časové predikce nevyšly ani Silvii ani Coufalovi. A nebýt zásahu shůry, tak jsme zkončili nadobro s očkovamými dětmi.

Další věc je, jestli stále platí informace z Poselství, že následujících 12 let rozhodne o tom, jak to tu bude vypadat následujících 2 200 roků. Jestliže tuhle informaci máme my, tak ji má i protistrana. A o to je třeba víc si máknout.
Jestli někdo chcete čekat dvě tisícetí na druhou šanci a budovat civilizaci od nuly, tak já tedy ne. Mě ty předchozí dvě tisíciletí bohatě stačily.

Barča - Re: Re: Re: Re: Přání

1. 1. 2022 9:26

Když se začnu zabývat těmito otázkami, tak někde zevnitř přijde otázka: "No a co? Žila bys jinak?" V podstatě jde o to, co vlastně bych na svém životě změnila. Většinou zjistím, že nic. Žiju v pravdě se sebou samou tak, jak to nejlépe v danou chvíli dovedu. I kdyby se lidstvo řítilo do záhuby, i kdyby temní měli navrch, pořád cítím, že nejdůležitější je to, jaký já mám postoj k životu. Smrt je součást života a nevím, kdy mě to čeká. Do té doby chci však udělat na sobě co nejvíc práce, abych v tom dalším životě měla co možná nejčistší start. Když se mi to nepovede teď, tak budu mít o to víc práce příště. Snažím se soustředit na duši, protože ta je věčná a to má smysl.
Nikdy jsem nechápala to, proč se Ghandi tehdy nebránil. Ale začínám to tak nějak postupně chápat.
Já prostě věřím, že víra v lepší budoucnost ji přinese. Nebude to bez práce, ale to není ani vlastní čištění, učení se a probouzení se. Stojí mě to vždycky nějakou sílu, musím se něčeho vzdát, ale výsledek je tak úžasný, že nelituji jediné slzy nebo "negativní" zkušenosti.
Asi jsem trochu naivní, ale takova jsem celý život. Miluju pohádky a věřím v pravou lásku. Ale ono mi to "vychází". Ono to funguje. Vnímala jsem to dlouho jako slabinu, než mi došlo, že to je moje přednost.
Každý jsme nějaký. Každý tady máme úkol. Tím mým je víra, světlo, láska. Občas se musím trochu obrnit a přitvrdit, ale ne z ega. V srdci bych měla mít čisto.
Nevím, jaké nastavení je pro vás, ale všech nás je třeba. Možná vás volá vyšší poslání "jít s tím něco dělat". Já bych začala tam, kde něco umím. A přiložila ruku k dílu. Jakýmkoliv způsobem. Poslouchala bych vedení.
Nemám vhledy, necitim se být nějak erudovaná, takže moje slova jdou od srdce. Neberte je jako profesionální radu :)

Petr - od srdce

1. 1. 2022 11:39

Díky za nádherný příspěvek. Ještě lepší jak od Anael, takový lidštější, pozemštější.
Úplně mě to dojalo, což se mi nestává často. Asi proto že je to opravdové, od srdce.
Kéž bych takhle dokázal brát život.
Pravda, ty těžké věci v životě mě leccos naučily. Ale když si položím otázku jestli mi to přes to ukrutné utrpení co to doprovázelo, stálo za to, tak odpověď je ne. To poznání mi připadá neúměrné tomu utrpení. Kromě toho je to užitečné pro ty druhé, pro mě je to spíš prokletí.
Myslím si že si zasloužím lepší život než je neustálé zachraňování někoho nebo něčeho na svůj úkor.

Jenže, jak jinak chcete pomáhat lidem v jejich utrpení, než že si projdete ještě větším utrpením, a tudíž přesně víte jak se cítí a čím prochází ?
(Zřejmě i proto mě tento váš příspěvek dostal, protože víte o čem mluvíte a máte to vše zažité. Já si v životě procházím podobnými věcmi, jen v mužské verzi.)

A je to k vzteku. Asi mi chybí ten přijímající ženský aspekt který přijímá to dobré i to "špatné" a dokáže si v tom nakonec vždy najít smysl. Tohle mít, je v dnešní době k nezaplacení. Proto je zřejmě řada žen v transformaci napřed. Chlapi se často plácají v nepřijetí. Nedokážou tak dobře ocenit ty těžké "výukové" pasáže života kdy se jim děje co nechtějí, na rozdíl od těch kdy se jim daří a zažívají to chtěné.

Ještě jednou děkuju za to co jste napsala. Dost mi to rozjasnilo dnešní den.